MBCL

Şefkat Korkaklara Göre Değil

Author Erik van den Brink, Frits Koster & Zümra Atalay Publisher Inkalap

The Turkish version of A Practical Guide to Mindfulness-Based Compassionate Living Şefkat Korkaklara Göre Değil - Mindfulness Temelli Şefkatli yaşam İçin Bir Uygulama Kılavuzu

Hazırlanan bu kitap, yeni bakış açıları sunarak, günlük hayatımızın manzaraları arasında gezinirken bizerehberlik ediyor. Bizi okumaya, sonrasında üzerine düşünmeye ve daha sonra da uygulama yapmaya davetediyor. Yaşam içerisindeki alışkanlıkları nasıl tersine çevirebileceğimizi adım adım keşfetmemize ve hemdışarıya, başkalarına, hem de tazelenmek ve yenilenmek amacıyla kendi içimize olmak üzere her iki yöne doğruşefkat geliştirmemize yardımcı oluyor.

  • Mark Williams, Oxford Üniversitesi, Klinik Psikoloji Profesörü

"Bilinçli Farkındalık Temelli Şefkatli Yaşam İçin Bir Uygulama Kılavuzu: Kalp ile Yaşamak", daha mutlu, daha sağlıklı bir yaşam sürmek ve daha doyurucu ilişkiler yaşamak için şefkatli bilinçli farkındalık becerilerini geliştirmek isteyen kişilere yönelik olarak hazırlanmış bir “adım adım öğrenme” rehberidir. Kendinize karşı nazik olmayı öğrenmekle başlayacağınız, daha sonra da diğerlerine karşı nazik olmayı öğrenerek nezaket alanınızı genişletmenize yardımcı olacak olan bu kılavuz, kolay anlaşılabilir bir yapıya sahiptir ve bireysel ihtiyaçlarınıza uygun hareket etme özgürlüğü kazanmanızı sağlar.

Bu kılavuz, bilinçli farkındalık temelli şefkatli yaşam eğitim programının sekiz oturumunu takiben, sekiz bölümden oluşmaktadır. Bu kitap, öğrenme deneyimini iyileştirmek adına kolaylıkla erişebileceğiniz metinler ve elektronik cihazlarınıza indirebileceğiniz sesli uygulamalar ve uygulamalar sırasında elde ettiğiniz deneyimleri derinlemesine incelemenizi sağlayacak çalışma sayfalarını içerir. Ayrıca her bir oturumunın sonunda, uygulamalarınızın kalıcı olmasını sağlayacak öneriler de yer almaktadır.

Hem bu alanda özel eğitim almış olan uzmanlara hem de danışanlara, ya da “kalpten farkındalık” ile bilinçli farkındalık pratiğini derinleştirmek isteyen herkese hitap eden Bilinçli Farkındalık Temelli Şefkatli Yaşam İçin Uygulama Kılavuzu, şefkat bilimini kolay anlaşılır ve kapsamlı bir şekilde ele alır.